Praslin

Mieszcząca się na powierzchni 38,5 km2 Praslin jest drugą, największą wyspą w regionie Wysp Wewnętrznych, oddaloną od Mahé 44km na północny wschód. Praslin zamieszkuje nieco ponad 7500 ludzi. Wyspa podzielona jest pod względem administracyjnym na dwie główne dzielnice: Baie Sainte Anne i Grand Anse. 

Malownicze zatoczki i plaże

To na wyspie Praslin można podziwiać uroki sławnej Anse Lazio. Niegdyś uznanej przez Lonely Planet jako jedna z najpiękniejszych plaż na Seszelach. Zatoka ta nie tylko jest znana ze swojej zapierającej dech w piersiach estetyki. Niestety również była miejscem kilku tragicznych historii z rekinami podpływającymi zaledwie 30 metrów od brzegu, atakując pływających w tym czasie ludzi. Co prawda ostatnie śmiertelne wypadki zanotowano w 2011 roku, to w 2019 roku atak rekina w tym miejscu skończył się amputacją ramienia francuskiej turystki. Ku przestrodze miłośnikom kąpieli morskich – turystka korzystała z oceanu tuż przed zachodem słońca.

Zakochani powinni koniecznie dotrzeć do Anse Georgette. Odosobniona, stanowiąca wspaniałe miejsce do spędzenia relaksującego popołudnia plaża. Białe piaski, czysta, lagunowa woda i niewielka liczba turystów sprawiają, że można tu naprawdę poczuć się jak w raju. Miejsce to znajduje się nieopodal hotelu Constance Lemuria. I, o ile akces drogą wodną do tej zatoki nie stanowi problemu, o tyle piesi mogą tam dotrzeć używając ścieżki przynależącej do ów hotelu. Należy skontaktować się z personelem i zaanonsować się. A to ponieważ Constance Lemuria nie pozwala na jednoczesną wizytę Anse Georgette więcej niż 30 gości niehotelowych.  

Innym turystycznym punktem, koniecznym do zobaczenia podczas wizyty na Praslin jest UNESCO Narodowy Park Vallée de Mai. Zielone serce wyspy, dom dla sławnego orzecha Coco de Mer oraz wielu rodzajów przypraw np. cynamonu czy wanilii.  

Kreolska kuchnia w swojej najlepszej odsłonie

Chcącym posmakować lokalnych potraw, gorąco polecamy odwiedzaną przy okazji każdej wizyty na Praslin restaurację Laurier. Proponowana w formie bufetu kolacja zezwala na spróbowanie każdej, przygotowanej z dużą ilością miłości potrawę. Perfekcyjnie grillowane mięso i ryby sprawiają, że uczty nie chce się kończyć. Nie bez powodu zresztą stolik w Laurier zawsze wymaga rezerwacji. Uwaga! Miejsce to oferuje serwis tylko wieczorem. 

Atutem wakacji na Praslin jest fakt, iż leży ona bardzo blisko kolejnej, interesującej, koniecznie do odwiedzenia wyspy La Digue. A także wielu innych, mniejszych, jak: Curieuse, Cousin, Cousine i Aride. I o ile na La Digue można dostać się przy pomocy promu, o tyle na te mniejsze, również prezentujące specyficzne dla siebie piękno, można dopłynąć tylko prywatnym czarterem. Warto zatem dokładnie zaplanować plan swojej wycieczki, a rezerwacji transportu nie zostawiać na ostatnią chwilę.