Sainte Anne Park

Sainte Anne Marine Park tworzy 6 wysepek, z największą zajmującą 2.27 km2. Do formacji należą wyspy: Sainte Anne, Moyenne, Round, Long, Cerf i Ile Cachée.

Sainte Anne Marine Park czyli Park Marynistyczny Wysp Św. Anny

Park jest często wybieraną atrakcją wśród turystów, dzięki bliskiej odległości od głównej wyspy – Mahé, lazurowej, płytkiej wody i ciekawego życia podwodnego. Szczęśliwym nurkom uda się tu popływać z żółwiami, dostrzec ośmiornicę czy podziwiać tysiące ryb rafowych. To również często odwiedzane miejsce przez delfiny butlonose. 

Oryginalnie region ten był uwielbianym do polowania właśnie na żółwie wodne. Z racji na płytkie wody dużo łatwiej było upolować zdobycz. Niestety, ta popularna rozrywka niemal doprowadziła do wyginięcia gatunku, toteż od 2012 roku łowienie żółwi wodnych jest zabronione na Seszelach.

Sainte Anne Park to fantastyczne miejsce do spędzenia czasu zarówno w wodzie, jak i na lądzie. Piaszczyste plaże zachęcają do rozłożenia się z piknikiem czy rozpalenia grilla. A odległości między wysepkami to dosłownie kilka minutowa przejażdżka motorówką. To dość oblegane miejsce, zwłaszcza w niedziele, więc dla poszukiwaczy spokoju i ciszy proponujemy wizytę w środku tygodnia. Opłata za pobyt w Parku wynosi 200 SCR za osobę powyżej 12 roku życia.