Silhouette

Silhouette to trzecia co do wielkości, o powierzchni 20.1 km2 wyspa Archipelagu. Zamieszkuje ją ok. 150 osób, głównie pracownicy hotelu Hilton, który zarazem jest jedyną infrastrukturą na tej wyspie. 

Mimo stanowczo bliskiej odległości, bo 20 km na zachód od Mahé, Silhouette uważana jest za jedną z najbardziej dziewiczych wysp archipelagu. 93% powierzchni wyspy jest nienaruszona przez człowieka, a od 2010 również chroniona. Naturalnie zatem, że jest domem dla wielu zagrożonych gatunków zwierząt i roślin. Mówi się, że większość specyficznych dla Seszeli roślin można znaleźć właśnie na Silhouette, a nawet tylko tam. Lokalni Kreole nazywają tą wyspę żywym muzeum.

Pomimo przynależącej do grupy granitowych Wysp Wewnętrznych archipelagu, Silhouette właściwie powstała z sjenitu wulkanicznego, którego pochodzenie rzekomo odnotowuje się na 63 miliony lat temu, podczas wielkiej erupcji. Przypuszczenia te oznaczają zatem, że Silhouette jest bardzo młodą wyspą, w porównaniu, na przykład do mającej ok. 650 milionów lat Mahé.

Wyspa ta jest świetnym miejscem dla miłośników pieszych wycieczek, podczas których podziwiać można piękną florę i faunę. Każdy z 5 szlaków zaczyna się z punktu La Passe, a marsz może zająć nawet 4 godziny – szlak Grand Barbe. Do przechadzek po trasach trekkingowych rekomendujemy wynajęcie przewodnika bo ścieżki przez dżunglę mogą okazać się niekoniecznie oczywiste i proste.