Fregate

Fregate to najbardziej wysunięta na wschód wewnętrzna wyspa granitowa Seszeli, która znajduje się około 55 km od głównej wyspy – Mahe. Wyspa ma wielkość około 2,19 km2, a jej najwyższy wierzchołek – Mont Signal usytuowany jest 125 metrów nad poziomem morza.

Leżąca tylko 4 stopnie na południe od równika stanowi prawdziwy klejnot naszej planety. To wyjątkowe, bogate, naturalne piękno tropików otoczone jest siedmioma bajkowymi plażami. Ta prywatna wyspa z luksusowym kurortem Fregate Island Private, który sponsoruje program ochrony środowiska, jest ostoją najrzadszych na świecie gatunków roślin, gadów, owadów i ptaków.

Środowisko morskie wokół wyspy jest naprawdę różnorodne i dziewicze. Pełne kolorów i dramatycznej topografii. Nurkowanie z rurką w pobliskim Little Fregate przypomina zanurzenie się w akwarium. Dla entuzjastów połowów głębinowych Fregate jest najbliższą wyspą do tzw. Drop Off, gdzie dno morskie spada na tysiące metrów. To miejsce żerowania dla amberjacks, tuńczyka żółtopłetwego i marlina.

Fregate to naturalny klejnot osadzony pośród srebrzystych połaci Oceanu Indyjskiego. Sceneria romantycznej sielanki dla par szukających miejsca na niezapomniany miesiąc miodowy. Raj dla osób ceniących sobie intymność i spokój. Obfita tropikalna flora i fauna wręcz zachęca do porównania tego miejsca z ogrodem Eden.

Naturalne piękno

Fregate Island Private to również idylliczny plac zabaw wśród dzikiej przyrody. Zamierzeniem właścicieli Wyspy jest nieustanne inspirowanie i zachwycanie gości naturalnymi zasobami tego miejsca. Z ponad 3500 gigantycznymi żółwiami Aldabra i zaledwie 17 willami wokół bardzo szybko można posiąść poczucie bycia rozbitkiem.

Wyspa Fregate to odłamek dawnego superkontynentu Gondwana. Jest domem dla wyjątkowego asortymentu cennej i fascynującej flory i fauny, jak krytycznie zagrożonej rośliny wright gardenia czy specyficznego dla Fregate chrząszcza giganta tenebrionid. Dzięki programowi ochrony, którego celem jest przywracanie i konserwacja środowiska naturalnego, w ostatnich latach uratowano przed całkowitym wyginięciem sroczka seszelskiego robin. Z dwunastu ptaków, stanowiących wówczas drugi najrzadszy gatunek ptaka na świecie, do 200 Robinow dzisiaj. Zespół pracowników ochrony może pochwalić się ogromnym sukcesem.

Piaszczyste plaże Fregate Island Private stanowią ważne siedlisko lęgowe dwóch gatunków żółwi morskich. Krytycznie zagrożony hawksbill i zagrożony żółw zielony. Seszele pozostają jednym z niewielu miejsc na Ziemi, gdzie żółwie Hawksbill wchodzą na ląd by w porze lęgowej, od października do stycznia, złożyć swoje jaja.

W 2018 roku, w ramach wieloletniego programu Ocean Commitment, Blancpain współpracował z Fregate Island Private. Celem była odbudowa koralowca na wyspie Fregate we współpracy z coralive.org. Osiemset fragmentów koralowców zostało przeszczepionych na osiem sztucznych struktur położonych w głębokościach od 5 do 7 metrów.

Na Fregate Island Private znajduje się ponad 100 gatunków ptaków, a 13 gatunków zamieszkuje tutaj na stałe, z czego 9 są endemiczne dla Seszeli. Każdego dnia o zmierzchu można cieszyć się widokiem dużych stad różnorodnych ptaków szybujących nad wyspą, powracających ze swoich ‘wypraw wędkarskich’.

EKO INSPIRACJA

Decydując się na pobyt na tejże wyspie, goście Fregate Island Private będą mogli rozpoznać i docenić sposób, w jaki operuje hotel. Około 80% produktów pochodzi z samej wyspy. Plastikowe słomki i wszelkiego rodzaju plastikowe butelki zostały zastąpione surowcami naturalnymi już dawno temu. Woda ogrzewana jest słonecznie, a po wyspie poruszać się można tylko elektrycznymi wózkami golfowymi.

Te wszystkie niesamowite działania i projekty, jak i również nieustające starania w doprowadzeniu do niemal całkowitej autonomii Prywatnej Wyspy Fregate sprawiają, że jest ona nie tylko atrakcyjnym miejscem koniecznym doświadczenia, ale przede wszystkim wspaniałym przykładem promującym ochronę naszej pięknej natury i środowiska.

Jesteśmy wielkimi fanami tego kawałka Raju na Ziemi. Dlatego bez wahania rekomendujemy to luksusowe miejsce na spędzenie wakacji marzeń. 

Jeśli i Ty jesteś pod wrażeniem Prywatnej Wyspy Fregate i chciałbyś poznać dokładną ofertę – napisz do nas.

W przypadku rezerwacji z nami, dodatkowo oferujemy pakiet Opieki Rezydenta VIP. 

Podziękowania dla Fregate Island Private za udostępnienie zdjęć i filmu.