Curieuse

Wyspa Curieuse

Granitowa wyspa Curieuse o wielkości 2.9 km2. Usytuowana nieopodal północnego wybrzeża Praslin. Oryginalnie nazywana ‘Ile Rouge” ze względu na swój czerwonawy odcień ziemi. 

Od 1829 do 1965 roku, wyspa ta była stacją kwarantanny dla trędowatych. Dlatego do dziś można tam zauważyć pozostałości budynków, oraz mieszczący się na szczycie Dom Doktora. Stanowi on teraz małe muzeum i centrum edukacji. 

Ponadto, ta 5 pod względem wielkości seszelska wyspa to dom dla ponad 300 żółwi lądowych. Napotkać je można niemal odrazu po zejściu na ląd – przy kasie biletowej. Jest to również miejsce wielu gatunków ptaków i roślin. To tu, jako jednym z trzech miejsc na świecie można podziwiać majestatyczne Palmy Coco De Mer. 

W południowej części wyspy wyznaczony jest szlak do Domu Doktora prowadzący przez bagna namorzynowe. W związku z tym, krocząc po starannie zbitej kładce nad błotem, spotkać można ogromną ilość krabów. Dodaje to wiele dramatyzmu spacerowi przez mokradła. 

W latach 70’ wyspa Curieuse ucierpiała w pożarze, co doprowadziło do destrukcji większości flory i fauny, w tym 150 palm Coco De Mer. Od tego momentu rząd przejął sprawowanie nad wyspą, by zaimplementować szereg programów i akcji przywracających naturalne życie Curieuse. Wyspa nosi miano Parku, dlatego odwiedzając ją należy liczyć się z kosztem 200 rupii od osoby.

 

wyspa-curieuse-seszele

Podoba Ci się perspektywa spędzenia dnia na  Curieuse? 

Mamy to!

Sprawdź nasze jednodniowe wycieczki motorówką oraz pozostałe pakiety i zarezerwuj termin już dzisiaj.