Cousin

Wyspa Cousin

Cousin – usytuowana 2km na zachód od Praslin, o powierzchni 29 hektarów. Ta malutka perełka Seszeli, to pierwszy na świecie międzynarodowy rezerwat przyrody. Zakupiony w 1968 roku przez Międzynarodową Radę Ochrony Ptaków (ICBP). Ale zanim, to ten kawałek ziemi był przede wszystkim plantacją lukratywnych kokosów. Co w rezultacie było efektem niemal całkowitego wyniszczenia rodzimej roślinności na tejże wyspie.

Dziś Cousin to znów dom dla wielu gatunków ptaków morskich i endemicznych lądowych. A przede wszystkim miejsce lęgowe dla żółwi Hawksbill – bezsprzecznie największy gatunek w zachodniej części Oceanu Indyjskiego.

Zainteresowani odwiedzeniem tej wyspy muszą wiedzieć, że dostać się tam można tylko  prywatnym czarterem. Po dotarciu, łódź przynależąca do wyspy podpływa by zabrać pasażerów. Ma to na celu zapobieganie przypadkowemu wprowadzeniu szkodników do rezerwatu. Wyspa otwarta jest od poniedziałku do piątku, tylko w godzinach 10:00 – 12:00. Opłata dla każdego odwiedzającego wynosi 600 rupii (dzieci również).

cousin-seszele

Podoba Ci się perspektywa spędzenia dnia na tej wyspie, a może interesuje Cię dłuższy pobyt na Cousin? 

Mamy to!

Sprawdź nasze jednodniowe wycieczki motorówką oraz pozostałe pakiety i zarezerwuj termin już dzisiaj.