Wyspa Bird

Bird czyli Wyspa Ptaków

Najbardziej wysunięta na północ seszelska wyspa – Bird. Oddalona od stolicy nieco ponad 100 kilometrów. Wyspa Ptaków mimo, iż zaliczana do regionu Wysp Wewnętrznych – charakteryzujących się granitową strukturą – powstała na ławicy koralowej. Odnotowuje się to na około 3000 lat temu. Uformowana z materiałów jeszcze starszych raf koralowych, bo z przed około 7000 do 125000 lat. To koralowe cudo ma zaledwie 101 hektarów powierzchni. 

Nazywają ją rajem…

Prywatna wyspa, oferująca akomodacje dla turystów w jednym ze swoich 24 bungalowów. Godnym uwagi jest, iż Bird to faktycznie dom dla tysięcy ptaków oraz wolno poruszających się żółwi lądowych. Na domiar tego, zapierające dech w piersiach życie rafowe, jak i koralowe piaski formujące 5 kilometrów plaż okalających ten atol sprawiają, że niejeden nazwał to miejsce prawdziwym rajem na ziemi. 

Wakacje na Wyspie Ptaków to naprawdę odskocznia od codziennych trudów i stresu. Atmosfera jaka tam panuje umożliwia poczucie powrotu do podstaw życia i docenienie piękna nieskażonej natury.

Wizyta na Bird Island

 Odwiedzenie tej wyspy można uczynić na dwa sposoby – zarezerwować pobyt w Bird Island The Lodge lub zawitać tam przypływając jachtem. Niestety w tym drugim przypadku, o ile będzie można skorzystać z uroków plaży i lazurowej wody, to wejście w głąb wyspy będzie odmówione. Dzieje się to ponieważ, jak już wcześniej nadmienione – jest to prywatna ziemia.

Podsumowując, wyprawa na Bird bez wątpienia wiąże się z dokładnym zaplanowaniem i kosztami. Jednak trud włożony ku dostaniu się na wyspę niewątpliwie zostaje nagrodzony, tuż po postawieniu stopy na tymże cudzie natury.

bird

Podoba Ci się perspektywa spędzenia czasu na tej wyspie, a może interesuje Cię dłuższy pobyt na Bird? 

Mamy to!

Sprawdź nasze pakiety i zarezerwuj termin już dzisiaj.